Szmaragdowe Żuki

Szmaragdowe Żuki – marka polskich kosmetyków botanicznych. Marka, w której przede wszystkim wierzymy w biozgodność pomiędzy nami, a otaczającym nas środowiskiem. Dlatego w naszych produktach można znaleźć tylko to (albo aż to), co rośnie wokół nas, w naszej szerokości geograficznej. Nie korzystamy z egzotyki, nie ściągamy wyszukanych surowców z końca świata. Taka polityka ma też swoje drugie dno – jest to przyjaźniejsze środowisku: nie generujemy dużego śladu węglowego, nie wspieramy wycinki dziewiczych terenów leśnych pod uprawę monokultur, za to wspieramy rodzime rolnictwo i zielarstwo.

Przykładamy ogromną wagę, aby nasze produkty były etyczne: nie korzystamy z żadnych substancji odzwierzęcych, nie używamy surowców z gatunków roślin, które są nadmiernie eksploatowane.

I kochamy aromaterapię – dlatego zapachy naszych kosmetyków nie są przypadkowe.

Ponadto nieustanie zachwycamy się naturą i bardzo chcemy ją chronić, stąd szereg działań proekologicznych, które podejmujemy, w tym: przyjmujemy opakowania po użytych naszych produktach, premiujemy ten zwrot i wykorzystujemy je ponownie, wspieramy organizacje pozarządowe chroniące środowisko, szerzymy ideę less waste wśród naszych dostawców oraz Klientów, edukujemy.