Purite

100% składników roślinnych i mineralnych, działanie terapeutyczne przed pielęgnacyjnym, ekologia, która zaczyna się od nas samych, czyli bezkompromisowe podejście do nowoczesnych kosmetyków marki Purite

Wyłącznie rośliny i minerały
PURITE to ręcznie robione kosmetyki zawierające 100% składników roślinnych i mineralnych. W produkcji kosmetyków PURITE wykorzystywane są wyłącznie oleje, masła i woski roślinne, zioła, kwiaty, krzewy, olejki eteryczne, wosk pszczeli, miód, mleko kozie oraz glinki lecznicze i sól z morza martwego. które są naturalnym źródłem składników pielęgnacyjnych i terapeutycznych.
Nasza definicja naturalnych kosmetyków jest bezkompromisowa: wyłącznie roślinne i mineralne składniki, receptury o terapeutycznym działaniu oraz odpowiedzialność za środowisko na każdym etapie pracy. W naszym przekonaniu nie ma uzasadnienia, pielęgnacyjnego czy terapeutycznego do stosowania w kosmetykach innych substancji niż te pochodzenia naturalnego – mówią Sebastian Kubiak i Szymon Kaźmierczak – współtwórcy marki Purite.

Purite to terapia skóry
Najistotniejszym elementem kosmetyków Purite jest ich działanie terapeutyczne. Takie, które ma przywrócić równowagę funkcjonowania skóry, pomóc w leczeniu powszechnych problemów skórnych, jak suchość, pękające naczynka czy trądzik. Dlatego wszystkie produkty Purite od mydeł poprzez olea, eliksiry czy szampon do włosów nie tylko pielęgnują ale przede wszystkim posiadają składniki o konkretnym działaniu terapeutycznym. Niektóre z nich powstają z myślą o potrzebach osób po radioterapii, czy chorujących na cukrzycę.
Nie interesuje mnie tworzenie produktów tylko pielęgnacyjnych. Kosmetyki Purite mają działanie przede wszystkim terapeutyczne – łagodzą podrażnienia, regenerują, przyspieszają gojenie i dostarczają skórze brakujących składników. W naszych kosmetykach nie ma wody, bo nie ma w niej żadnej wartości dodanej, a zależy nam żeby wszystko co znajdzie się w słoiczkach miało swoje zastosowanie i uzasadnienie.

Manufaktura Purite
Kosmetyki powstają w niewielkim laboratorium przy użyciu nowoczesnych metod produkcji. Bazę dla kosmetyków stanowią hydrolaty roślinne, które zastępują wodę i nadają kosmetykom lekkość, oraz maceraty czyli olejowe wyciągi z roślin. Wykonywane w laboratorium Purite hydrolaty i maceraty pełne są bioaktywnych składników oraz substancji czynnych: hormonów, enzymów roślinnych, witamin i minerałów. Proces ich powstawania wymaga czasu, precyzji i uwagi, dlatego kosmetyki Purite produkowane są na małą skalę z wielką dbałością o jakość.

PURITE to ekologia
Earth is you. Ziemia to my. Jesteśmy jej częścią. Zadbajmy o ciało tak jak chcemy dbać o naszą Planetę. Nasz organizm to mały ekosystem, wrażliwy i podatny na wpływy czynników zewnętrznych. Ekologia zaczyna się od nas samych. Od zrozumienia procesów zachodzących w naszym organizmie, czytania etykiet i wreszcie – świadomego wyboru. Nasze codzienne wybory mają ogromny wpływ na przyszłość Ziemi. One tworzą skalę – mówi odpowiedzialny za rozwój marki Szymon Kaźmierczak.
Marka aktywnie angażuje się w działania ekologiczne nakłaniając swoich konsumentów do przyjrzenia się pewnym współzależnościom i zrozumieniu ich wpływu na środowisko.
Przy produkcji kosmetyków nie stosuje się pestycydów, sztucznych nawozów czy barwników, rośliny pozyskiwane są zgodnie z ich rytmem biologicznym a oleje pochodzą z certyfikowanych upraw. Purite używa biodegradowalnych opakowań prowadzi recykling szklanych, odzyskuje wodę z produkcji hydrotlatów, buduje świadomość ekologiczną wierząc że właśnie z takie działania mają realny wpływ na ochronę naszej Planety.
Dbamy o to, aby każdy aspekt naszej pracy był bezkompromisowy. Dobieramy i łączymy ze sobą najlepsze naturalne składniki, używamy biodegradowalnych opakowań i wszystko co tworzymy jest estetyczno – designerską ucztą dla oka – dodaje odpowiedzialny za wizerunek marki Sebastian Kubiak, autor identyfikacji graficznej Purite.
***
Marka Purite powstała w marcu 2014. Obecnie z manufakturą pracują lekarze wielu dziedzin, którzy poprzez wspólne działania tworzą produkty realizujące misję Purite. Sebastian Kubiak, projektant mody, stylista, odpowiada za wizerunek, prezes Szymon Kaźmierczak za stronę biznesową. Wysoka skuteczność i terapeutyczne działanie PURITE to wynik połączenia dobroczynnych właściwości ziół, roślin i naturalnych surowców, specjalistycznej wiedzy medycznej każdego z lekarzy oraz nowoczesnych, czystych technologii produkcji. Wszystkie składniki pozyskiwane są zgodnie z zasadami uczciwego handlu; rośliny, z których powstają maceraty uprawiane są bez pestycydów i sztucznych nawozów oraz pozyskiwane są zgodnie z ich rytmem biologicznym a oleje pochodzą z certfikowanych upraw. Od roku zespół pracuje w nowoczesnym laboratorium w Komorowicach pod Wrocławiem. Swoją działalność firma zaczęła od wytwarzania mydeł i maseł do ciała. Sukces tych pierwszych produktów spowodował, że powstała marka PURITE.