Azeta Bio

Azeta Bio to linia organicznych past do zębów i kosmetyków do pielęgnacji najbardziej wymagającej skóry i włosów. Marka należy do włoskiej firmy Zava.gli założonej w 1978.

Kosmetyki Azeta Bio to kompleksowa ochrona wrażliwej skóry na bazie olejku z rośliny Inca Inchi – skarbu puszczy amazońskiej. Olejek  posiada fantastyczne właściwości lecznicze, łagodzi świąd, niweluje podrażnienia i wysypki alergiczne. Polecany jest szczególnie w przypadku skóry problematycznej, zmagającej się z uczuleniami, łuszczycą, AZS, łojotokowym zapaleniem skóry, rozstępami i cellulitem.

Azeta Bio to seria organicznych produktów dla dzieci, kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam, bogata w kwasy omega: 3,6,9 oraz witaminy A i E. To również profesjonalne pasty do zębów, które powstały w oparciu o wyniki 30-letnich badań i od lat produkowane są we Włoszech.

Do wyrobu swoich produktów Azeta Bio używa tylko bezpieczne dla człowieka i środowiska składniki, takie jak:  wyciągi z roślin pochodzące z kontrolowanych upraw ekologicznych, pozyskiwane z nich oleje tłoczone na zimno czy też filtry mineralne w produktach z SPF.

Wszystkie kosmetyki i pasty do zębów posiadają certyfikat AIAB, zostały przebadane dermatologicznie i alergologicznie i nie są testowane na zwierzętach.

Opakowania kosmetyków Azeta Bio wykonane zostały w duchu „no waste”, z surowców odnawialnych i materiałów pochodzących z recyclingu. Wszystkie kosmetyki zamknięte zostały w butelki z pompką dzięki czemu są bardzo wydajne, zapobiegają dostawaniu się drobnoustrojów do wnętrza opakowania i utleniania się kosmetyków.